«Пласт»— національна скаутськаорганізаціяУкраїни./Files/images/pro_osvtny_zaklad/plast/Foto-Andriya-Volgina.jpg МетоюПласту є сприяти всебічному патріотичному вихованню і самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і провідників українського суспільства.

Пласт був створений у1911р., невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом в 1907р., а вже12 квітня1912р., у Львові пластуни склали першу Пластову присягу, Серед засновників організації булиІван Чмола,Олександр ТисовськийтаПетро Франко. В основі назви «Пласт» є відповідник англійського «Scout» (розвідник), взятий за прикладом пластунів— козаків-розвідників.

/Files/images/pro_osvtny_zaklad/plast/Trening_Foto-Artema-ZHukova.jpg Пластуни відзначилися своєю активною участю у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасникамивизвольного рухута війн за незалежністьУНРтаЗУНРу ХХст. і продовжують захищати кордони України на Сході в наш час. За часвійнив АТО загинуло п'ятеро з відомих пластунів—Марко Паславський,Віктор Гурняк,Євген Подолянчук,Микола Гордійчук, Андрій Білик. На сьогодні Пласт діє у восьми країнах світу (серед нихПласт у США,Пласт в Аргентині,Пласт у Канаді, Австралія, Велика Британія, Німеччина, Польща, Словаччина) та об'єднує пластунів України й українськоїдіаспори. На початок 2019 року Пласт в Україні об'єднує 8500 членів різного віку і таким чином є найбільшою молодіжною організацією України. Сьогодні 118 осередків Пласту діють у всіх областях України. Пласт активно співпрацює з органами державної влади та громадськими організаціями, реалізуючи різноманітні соціальні та виховні програми.

/Files/images/pro_osvtny_zaklad/plast/Polyvanyj-ponedilok_Foto-Artema-ZHukova.jpg Протягом року пластуни проводять понад 100 виховних таборів різної спеціалізації, організовують заходи соціально-культурного та виховного спрямування, серед яких поширення Вифлеємського Вогню Миру, День Пластуна, Благодійний вечір Пласту та інші.

2018 Пласт зібрав найбільшу суму (1,25 млн. грн.) в історії українського спільнокошту «Велика Ідея»для розвитку Пласту на Півдні та Сході України.

Більш детальну інформацію, що таке ПЛАСТ, та як статипластуном можна знайти на офіційному сайті пластівського рухуplast.org.ua

Кiлькiсть переглядiв: 435